Posiłki

Dziewczynka
Dzieci są zachęcane do
kosztowania potrawale wychowawca nie zmusza dzieci do jedzenia.
Wspólne spożywanie posiłków jest okazją do spróbowania różnorodnych dań
jak również ćwiczeniem zachowania się przy stole.

Staramy się aby nasze przedszkolaki spożywały ograniczoną ilość słodyczy dlatego serwujemy
w naszym menu różnorodne owoce, przetwory mleczne, domowe pieczywo.
Pozwalamy na odrobinę słodkiego szaleństwa w postaci kanapek z nutellą lub ciasteczek.

Smaczne i zdrowe posiłki dostosowane do potrzeb przedszkolaków dostarcza

Firma Cateringowa Wiesława Chudego „Rawicki Stół”.

M  E  N  U:

ŚNIADANIE

• kanapki z serkiem: żółtym, twarożkiem, topionym, jajko gotowane, pomidorkiem, ogórkiem
  • kanapki z wędliną: kiełbasa krakowska, żywiecka, szynka, polędwica sopocka, pieczeń rzymska, pasztet babuni, kiełbaska grzana – parówka, biała,
  • kanapki na słodko z nutellą lub dżemem,
  • płatki kukurydziane z mlekiem,
  • do picia: mleko, kakao, herbata owocowa,

OBIAD

I. Danie

· Zupa (rosół z makaronem, pomidorówka z makaronem lub ryżem, barszcz zabielany z makaronem, jarzynowa, kapuśniak, kalafiorowa, ogórkowa, krupnik, fasolowa, grochowa itp.)

II. Danie

· Dania mięsne (gulasz drobiowy, karkówka w sosie, pałka gotowana, kotlet w panierce: drobiowy, wieprzowy, kotlet mielony, kotlet koktajlowy, klopsik – gołąbkowy w sosie pomidorowym, itp.)

· Dodatki (ziemniaki piure, pyzy, ryż, ryż na mleku z jabłkiem, kaszka manna z sokiem, pierogi leniwe z serem, kluski łyżką kładzione, itp.)

· Jarzyny (surówki: z kapusty białej, żydowska, z kapusty pekińskiej, marchewka z jabłkiem, buraczki, kapusta czerwona/kiszona zasmażana, marchewka zasmażana, itp... )

· do picia: sok, herbata

PODWIECZOREK

• Budyń, jogurt, kaszka na mleku z sokiem, kisiel, galaretka z owocami, owoce, sałatki,
  • ciasto własnego wypieku: placek drożdżowy, babka piaskowy, ciastka, wafle, paluszki, chrupki kukurydziane,
  • do picia sok lub herbata.