Get Adobe Flash player

2012/2013

 LIPIEC 2013 

 

18.07.2013r.

Wycieczka do kina PROMIEŃ oraz Muzeum Ziemi Rawickiej

 

        W wakacyjny poranek wsiedliśmy w autokar i udaliśmy się do Kina PROMIEŃ na projekcję bajek polskich. Godzinny seans upłynął nam na śledzeniu przygód zabawnego koziołka Matołka. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Ziemi Rawickiej, gdzie oglądaliśmy eksponaty i wystawy poświęcone kolejnym dziejom Rawicza i okolic. Oprowadzająca nas pani przewodnik opowiadała ciekawe historie chętnie odpowiadała na nasze pytania. Po pamiątkowym zdjęciu pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

 

07.07.2013r.

Występy na 5. Festynie Misyjnym w Szymanowie

     Dziś udaliśmy się do Szymanowa, by swoimi występami uświetnić Parafialny Festyn Misyjny wspierający misjonarza z Madagaskaru Ojca Grzegorza Janiaka, który w marcu odwiedził nasze przedszkole i opowiadał nam o swojej posłudze. Zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy dla licznie zgromadzonej publiczności. W podziękowaniu otrzymaliśmy słodkości.

 

CZERWIEC 2013

28.06.2013

Święto Rodziny. Zakończenie roku szkolnego

Dzisiejsze popołudnie to święto naszych rodzin.

     Dzieci przygotowały dla kochanych rodziców bogaty program artystyczny: wiersze, piosenki, tańce. Po występach obdarowały najbliższych własnoręcznie wykonanymi upominkami. Następnie pani dyrektor rozdała wszystkim przedszkolakom dyplomy i upominki. Kiedy już każdy otrzymał niespodziankę – przyszedł czas na słodkości i zabawna trampolinie, dmuchawcach oraz przejażdżki bryczką. Aż szkoda było odchodzić…

 

 

22.06.2013

Gminny Dzień Dziecka na Stadionie Żużlowym w Rawiczu

Dzisiejsza sobota to obchody Dnia Dziecka na Stadionie Żużlowym im. F. Kapały w Rawiczu organizowanym przez Urząd Miejski Gminy Rawicz, Miejsko- Gminny Ośrodek Wsparcia, klub żużlowy Kolejarz RAWAG Rawicz oraz rady rawickich osiedli. Na przygotowanej scenie występowały dzieci z rawickich przedszkoli, wśród nich my: śpiewaliśmy i tańczyliśmy w rytmie czterech pór roku do utworów: „Jesienny deszcz”, „Bałwanki”, „Oznaki wiosny” i „Lato wita nas”.

 

 

 

12.06.2013

Dzień Dziecka w przedszkolu

Kapryśna pogoda dopiero dziś pozwoliła nam cieszyć się z atrakcji przygotowanych w przedszkolu z okazji naszego święta. Były przejażdżki kucykiem mini-quadem, trampolina, tor przeszkód, malowanie twarzy, dmuchanie baniek mydlanych … Każdy znalazł coś dla siebie, a uśmiechy nie znikały z twarzy przedszkolaków.

 

 

18.05.2013

Rodzinna majówka w Osieku. Sadzenie lasu

Sobotnie przed- i popołudnie dzieci wraz z rodzinami i nauczycielami spędziły w Leśnictwie Halin w Osieku.

Na wyprawę wszyscy udali się autokarem. Na miejscu czekał na nas pan leśnik Hubert Wojtkowski. Jednym z celów wycieczki było sadzenie lasu, dlatego na początku uzbrojeni w łopaty i sadzonki sosen ruszyliśmy na polanę przygotowaną do zalesiania. Następnie nasz przewodnik oprowadził nas po ścieżce edukacyjnej i rezerwacie leśnych zwierząt. Po poznaniu okolicy przyszedł czas na wspólny posiłek w domku myśliwskim Koła Łowieckiego nr 13 „Drop”, czyli grillowane kiełbaski i słodkości. Wzmocnieni posiłkiem z chęcią braliśmy udział w licznych grach i konkursach ruchowych na świeżym powietrzu.

Pełni wrażeń późnym popołudniem szczęśliwie wróciliśmy do odmów: zmęczeni, ale przede wszystkim zadowoleni.

 

 

16.05.2013

Przedstawienie teatralne „Magiczna księga”

O tym, że warto czytać książki – wiemy doskonale. Dziś utwierdzili nas w tym przekonaniu aktorzy z Teatru MASKA, którzy w Sali Sarnowskiego Ratusza wystawili dla nas sztukę „Magiczna księga”.

 

 

14.05.2013

Spacer na łąkę

Mimo, że pogoda taka sobie – wybraliśmy się na pobliską łąkę. Chcieliśmy sprawdzić czy rzeczywiście rosną tu takie różnobarwne rośliny i mieszkają zwierzęta, o których rozmawiamy w przedszkolu. Na miejscu okazało się, że tak.

 

 

06.05.2013

Poznajemy Unię Europejską

 

W tygodniu poświęconym Unii Europejskiej „Sarenki” w grupach wykonywały flagi UE, a kiedy poznawaliśmy Włochy – nie mogło zabraknąć specjalności kuchni tego kraju – pizzy. Każde z dzieci puściło wodze fantazji i przygotowało samodzielnie swoją wersję ej potrawy. Efekty były zachwycające…. Szkoda tylko, że nie można ich było skosztować. Pizze były bowiem wykonane z masy solnej.

 

 

19.04.2013

Przedstawienie teatralne „Kot w Butach”

Dziś w progi przedszkola zawitał niezwykły Kot – miał buty i nie tylko mówił ludzkim głosem, ale i pięknie śpiewał. Tylko trochę mylił fakty, dlatego musieliśmy trochę podpowiadać. Na szczęście wszystko skończyło się pomyślnie. Jego niezwykłe przygody wystawili dla nas aktorzy Teatru POMPON

 

 

03.04.2013

Nagrody w konkursie „Wesoły bałwanek lub inny śniegowy stworek” ogłoszonym w miesięczniku „ABECADŁO” nr 2/2013

W kwietniowym numerze miesięcznika ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pt. „Wesoły bałwanek lub inny śniegowy stworek”. Prace dzieci z naszego przedszkola zostały nagrodzone dyplomami i książkami. Gratulacje!

 

 

02.04.2013

Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę wielkanocną

Spora liczba przedszkolaków zgłosiła się do konkursu na Wielkanocą kartkę zorganizowanym przez Rawicką Bibliotekę Publiczną Oddział dla Dzieci. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom, a wykonane prace odznaczały się starannością i estetyką wykonania.

 

 

28.03.2013

Śniadanie Wielkanocne. Zajączek

Dziś w przedszkolu poruszenie. Najpierw z panią Anią dzieci robiły zajączki z masła. Później wraz z nauczycielami zasiadły do świątecznego stołu, na którym gościły tradycyjne wielkanocne potrawy… aż tu nagle… za oknem pojawił się najprawdziwszy Wielkanocny Zajączek! Przekazał list, w którym napisał, że po śniadaniu zaprasza nas na spacer. Podczas spaceru napotkanym przechodniom dzieci życzyły „Wesołych Świąt”, a po powrocie do przedszkola zajęły się szukaniem koszyczków z niespodziankami od Zajączka.

Tego dnia rozstrzygnięto też przedszkolny konkurs na najpiękniejszą pisankę. Wszystkie prace zostały nagrodzone dyplomem i książką.

 

 

19.03.2013

Witaj bocianie!

 

Lada dzieńzawita do nas wiosna, a wraz z nią bociany. W oczekiwaniu na skrzydlaty symbol naszego kraju – „Sarenki” wykonały swoje – wykorzystując w tym celu rolki po ręcznikach papierowych. Oto efekty:

 

 

16.03.2013

Wyjście do Szkoły Podstawowej nr 5 na przedstawienie o tematyce prozdrowotnej „Maja dziś nauczy nas, jak o swoje zdrowie dbać”

O tym jak ważne jest zdrowie i co robić, by cieszyć się nim jak najdłużej dziś przypomnieli nam nasi rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej. Pięknie śpiewali i recytowali, a my nagrodziliśmy ich brawami.

 

 

14.03.2013

Odwiedzamy Bibliotekę

W tygodniu poświęconym książce nie mogło zabraknąć spotkania z biblioteką. Dzieci odwiedziły zatem Rawicką Bibliotekę Publiczną w Rawiczu filia Rawicz – Sarnowa. Dzięki spotkanie każde z dzieci wie, jak funkcjonuje wypożyczalnia i czytelnia oraz na czym polega praca zatrudnionych tu osób. Pani bibliotekarka Janina Imalska opowiadała jak powstają książki, a także w przekonywujący sposób zachęcała do ich czytania.

Jako podziękowanie dzieci wręczyły pani bibliotekarce laurkę, „Sarenki” zaśpiewały „Piosenkę o książeczce”, a „Zajączki” wyrecytowały wiersz „Książka czeka” autorstwa H. Łochockiej.

 

 

21.02.2013

Spotkanie ze stomatologiem

 

Na zaproszenie dzieci oraz nauczycielek do przedszkola przybył lekarz stomatolog – pani Dorota Sawicka z Przychodni Rawickiej RAWMED Punkt Lekarski Sarnowa. Dzieci przekonały się, że dentysta nie jest straszny – wręcz przeciwnie bardzo miły – trzeba tylko systematycznie i sumiennie czyścić ząbki, do czego zachęcał gość. A jeśli już kogoś ząbek zaboli – wtedy przybory dentystyczne (z którymi również dzieci mogły się zapoznać) szybko przywrócą mu zdrowie. W podziękowanie za spotkanie przedszkolacy wręczyli pani doktor laurkę oraz zaśpiewali „Sto lat”.

 

 

19.02.2013

Układamy jadłospis

Po sałatce owocowej przyszedł czas na inne dania, które powinny gościć w jadłospisie przedszkolaka. „Sarenki” w grupach układały propozycje dziennego jadłospisu dla rówieśników. Każda z grup wykazała się ogromną wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania.

 

 

18.02.2013

Robimy sałatkę owocową

 

Ponieważ wiemy, że owoce mają dużo witamin, a poza tym są pyszne – grupa „Sarenek” postanowiła dziś przygotować z nich pyszną sałatkę. Każdy otrzymał fartuszek, deseczkę i nóż i z ochotą przystąpił do pracy. Efekty były smaczne!

 

 

08.02.2013

Balik Karnawałowy z udziałem zaproszonych gości

„Gra muzyka rym, cym, cym, nie wiadomo kto jest kim…” Na dzisiejszy bal kostiumowy zaprosiliśmy kolegów i koleżanki z grupy „0” wraz z wychowawcą ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Przedszkolnymi. Czas upływał nam radośnie pośród pląsów przy muzyce oraz zabaw i konkursów

 

 

01.02.2013

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka

Dla naszych ukochanych babć i dziadków również wystawiliśmy Jasełka Specjalnie dla nich zaśpiewaliśmy też piosenkę oraz wyrecytowaliśmy wiersz. Po występach wręczyliśmy własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiliśmy gości na wspólny poczęstunek.

 

 

30.01.2013

Przedstawienie Jasełkowe dla rodziców

Dziś wystawiliśmy dla naszych najbliższych –poprzedzoną wieloma próbami - inscenizację Jasełek bożonarodzeniowych. Każdy z przejęciem wygłaszał swoją kwestię, włączał się w kolędowanie, a na zakończenie wyśpiewał zgromadzonym gościom noworoczne życzenia po angielsku