Get Adobe Flash player

2010/2011

 

22.06.2011r.

Zakończenie roku szkolnego

Dziś niejeden z nas uronił łzę, bo nadszedł czas pożegnania z przedszkolem. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku i wielu radosnych przygód.

18.06.2011r.

Święto Rodziny

Do przedszkola przybyli dzis nasi kochani rodzice. Obie grupy zaprezentowały swoim najbliższym program artystyczny oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Po słodkim poczęstunku przyszedł czas na gry i konkursy dla małych i dużych. Popołudnie upłynęło wszystkim na radosnej zabawie.

 

01.06.2011r.

Dzień Dziecka

Dziś na każdego cekało mnóstwo atrakcji. W tajemnicy przed nami panie przygotowały w ogrodzie tor przeszkód, zorganizowały przejażdżkę mini-quadem, kącik malownia twarzy oraz zabawy z bańkami mydlanymi. wszystkim czas upłynął na wesołej zabawie.

 

 

09.05.2011r.

Odwiedzamy wiejską zagrodę

Dziś wybraliśmy się z wizytą do gospodarstwa państwa Sulikowskich. Zwiedzaliśmy pomieszczenia, w któych przechowuje się mleko oraz te, w których mieszkają zwierzęta. Oglądaliśmy też sprzęty i maszyny rolnicze oraz poznaliśmy ich nazwy i przeznaczenie. W podziękowaniu za spotkanie wręczyliśmy pamiątkową laurkę.

 

04.05.2011r.

Odwiedzamy Strażaków

Dziś wybraliśmy się autokarem do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Rawiczu przy ul. Scherwenthego 13. Poznaliśmy trudną i odpowiedzialną pracę stażaka. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od garażu, gdzie obejrzeliśmy poszczególne części ubioru strażackiego oraz akcesoria wykorzystywane w pracy; zajrzeliśmy do wnętrza wozu i poznaliśmy przeznaczenie znajdujących się w nim urządzeń i przedmiotów. śtrażacy zaprezentowali nam w jaki sposób korzysta się ze ześlizgu. Zwiedzaliśmy także dyspozytornię oraz mieliśmy okazję "przejechać" się w koszu ratowniczym wozu z drabiną obrotową. W podziękowaniu za spotkanie i słodkości zaśpiewaliśmy "Sto lat" i wręczyliśmy pamiątkową laurkę.

 

 

29.04.2011r.

Sprzątamy przedszkolny ogródek

Dziś bardzo przykra nisespodzianka czekałą na nas w naszym ogrodzie. Wszędzie pełno śmieci. I jak tu się bawić? Jednak zamiast narzekać każdy założył rękawiczki i prędko zabrał się za porządkowanie ogrodu. Wreszcie czysto, a śmieci we workach - można zacząć zabawę!

 

22.04.2011r.

Wielkanocne śniadanie i Zajączek

Dziś od samego rana przygotowywaliśmy pyszną sałatkę, a potem nakrywaliśmy stoły. kiedy po podzieleniu się jajkiem i złożeniu sobie życzeń wszystkie pyszności zniknęły ze stołów - wyruszyliśmy do przedszkolnego ogrodu w poszukiwaniu koszyczków z niespodziankami od Zajączka.

 

08.04.2011

Dzień Służby Zdrowia

Z okazji dnia Służby Zdrowia gościliśmy w przedszkolu panie pielęgniarki Elżbietę Zimoch i Wiesławę Norman z Przychodni Rawickiej RAWMED Punkt Lekarski Sarnowa oraz panią farmaceutkę Alicję Lokś z Apteki "Dbam o zdrowie" w Rawiczu. Panie w ciekawy sposób opowiadały nam o swoich zawodach., pokazały akcesoria i przedmioty wykorzystywane w pracy. Panie pielęgniarki porozmawiały z nami o zdrowym odżywianiu oraz konieczności mycią rąk i zebów, a pani aptekarka o ostrożnym postepowaniu z lekami i wyjaśniła dlaczego dziecisame nie powinny zażywać żadnych lekarstw. W podziękowaniu za spotkanie i upominki zaśpiewaliśmy gościom "Sto lat" i wręczyliśmy pamiątkowe laurki.

 

01.04.2011r.

Zakładamy mini-uprawy

Dziś SARENKI były prawdziwymi ogrodnikami: samodzielnie zasiały w przygotowanych przez panią pojemnikach nasionka, które oznaczyły przygotowanymi wcześniej tabliczkami z obrazkiem rośliny i swoimi imionami. Żeby tylko dyżurni nie zapomnieli o podlewaniu...

 

 

21.03.2011r.

Witamy Wiosnę

Rozpoczynającą się wiosnę postanowiliśmy powitać w radosnym korowodzie. Dlatego wybraliśmy się na spacer ulicami Sarnowy z przystrojonymi w wiosenne kolory gałązkami.

 

 

08.03.2011r.

Przygotowujemy owocowe szaszłyki na Dzień Kobiet

Z okazji dzisiejszego święta pań postanowiliśmy przygotować zdrową niespodziankę na podwieczorek. samodzielnie kroiliśmy i ostrożnie nabijaliśmy na partyczki pyszne owoce. A po skończonej pracy z apetytem zabraliśmy sie do konsumpcji. same witaminki. Mniam!

 

14.02.2011r.

Wzyta w pracowni krawieckiej "IWONA"

 

Dziś wybraliśmy się do pracowni krawieckiej "IMWONA" przy ul. Paderewskiego w Sarnowie. Dzięki spotkaniu poznaliśmy charakter pracy krawca, zwiedzliśmy poszczególne pomieszczenia zakładu, poznaliśmy nazwy oraz przeznaczenie różnych urządzeń i sprzętów będących na wyposażeniu pracowni oraz mieliśmy możliwość obserwacji pań krawcowych przy pracy. w podziękowaniu za spotkanie i słodkości zaśpiewaliśmy "Sto lat" i wręczyliśmy pamiątkową laurkę

 

 

 

 

31.01.2011r.

Przedstawienie w Ratuszu Sarnowskim  "Kłopoty królewny Kaprysi"

 

Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy w Sarnowskim Ratuszu na spektaklu pt. "Kłopoty Królewny Kaprysi". Razem z rycerzem Waldusiem Przekonywaliśmy...., że warto się myć, a śmieci wyrzucać do kosza.

 

 

28.01.2011r.

Bal karnawałowy w przedszkolu

 

DSC08527 DSC08632

 

 

 

 

Nasza sala była dziś odmieniona: balony, serpentyny, konfetti…
I my również jesteśmy dziś nie do poznania: kowboje, wróżki, królewny, lew, kot, Robinhood, piraci, Zorro, Spiderman, Marian …

 

 

 

  

DSC08666

 

 

 

 

Każdy jakby z innej bajki, ale wszyscy bawili się wspaniale podczas wspólnych tańców i zabaw.

 

 

 

 

 

 

DSC08655 

 

26.01.2011r.

Dzień babci i dziadka

 

IMG 3105

Dla naszych kochanych babć i dziadków wystawiliśmy Jasełka oraz wyrecytowaliśmy wiersz i zaśpiewaliśmy piosenkę. Następnie przyszedł czas na wręczenie im własnoręcznie wykonanych upominków, poczęstunek oraz tańce i wesołe zabawy.

 

 

 

GRUDZIEŃ 2010 R

 

 

23.12.2010r.

Przedszkolna wigilia.

 

DSC08479   DSC08486

 

DSC08492

 

 

 

„Biały obrus na stole, pod obrusem siano, płoną świeczki na choince…”. Tak, tak – to już dziś w naszym przedszkolu dzień wigilii. Wspólnie z nauczycielami przygotowaliśmy uroczysty obiad, do którego zasiedliśmy po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu sobie świątecznych życzeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

22.12.2010r.

Inscenizacja Jasełek

 

IMG 3080

 

 

Dziś w Ratuszu Sarnowskim zgromadzili się nasi najbliżsi oraz zaproszeni goście, aby obejrzeć bożonarodzeniowe jasełka w naszym wykonaniu.

 

 

 

 

IMG 3079

 

 

 

Każdy z przejęciem czekał na swoją kolej, a po zakończonych występach przyszła pora na życzenia, poczęstunek i konkursy oraz zabawy.

 

 

 

 

 

21.12.2010r.

Spotkanie z Mikołajem

 

DSC08361   DSC08356

 

Od samego rana w napięciu oczekiwaliśmy na przybycie Mikołaja. Kiedy w końcu się pojawił – najpiękniej jak potrafiliśmy powiedzieliśmy wiersze i zaśpiewaliśmy piosenki. Ponieważ byliśmy grzeczni gość każdego z nas obdarował wspaniałym prezentem i obiecał, że wróci do nas za rok.

 

16.12.2010r.

Ozdabianie świątecznych pierników

 

DSC08346   DSC08347

 

Zbliżają święta, czas więc na pyszne pierniczki. Każdy z nas podwinął rękawy i ochoczo zabrał się do pracy przy dekorowaniu pachnących gwiazdek, choinek, serduszek czy dzwoneczków.

 

06.12.2010r.

Pomocnik św. Mikołaja


DSC08350

Dziś w Przedszkolu odwiedził nas wyjątkowy gość Wice Starosta Rawicki pan Zygmunt Wolny, uczynił nam wspaniałą niespodziankę w postaci prezentów  dla gr Zajączków oraz gr SARENEK.

Wdzięczni za śliczne podarki postanowiliśmy podziękować darczyńcy wierszem i piosenką.

Dziękujemy Panie Zygmuncie za pamięć i serce.

 

LISTOPAD 2010 R

 

 

30.11.2010r.

Przedszkolne andrzejki

 

SDC14491

Dziś dzień wróżb i zabaw. Wspólnie z wróżką Joasią poznawaliśmy tradycje i zwyczaje związane z wieczorem andrzejkowym: lejemy wosk i próbujemy odgadywać swoją przyszłość z otrzymanych kształtów, losujemy swoją szczęśliwą liczbę oraz przyszły zawód a także kręcimy magiczną butelką, aby dowiedzieć się co nas czeka. Pomiędzy kolejnymi wróżbami bawimy się wesoło przy muzyce.

 

8.11.2010r.

Wyniki konkursu plastycznego

„Kubuś Puchatek i jego przyjaciele dbają o Stumilowy las”

 

 

W trakcie październikowych zajęć dzieci wspólnie z Kubusiem i jego przyjaciółmi zastanawiały się jak można dbać o leśną przyrodę, a swoje pomysły wyraziły w formie plastycznej. Najciekawsze prace zostały wysłane na konkurs zorganizowany przez przedszkole nr 6 w Rawiczu. Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele naszego przedszkola. Gratulujemy!

 

 

2.11.2010r.

Odwiedzamy cmentarz

 

DSC08044  DSC08045

 

W dzień zaduszny wybraliśmy się na cmentarz parafialny, aby w ciszy
i skupieniu przyglądać się czynnościom osób odwiedzających groby swoich bliskich. Pani nauczycielka zapaliła znicz, który zostawiliśmy przy grobie żołnierskim,  gdzie również odmówiliśmy krótką modlitwę.

 

 

 

 

PAŹDZIERNIK 2010 R

 

29.10.2010r.

Przedstawienie teatralne

„Nowe przygody Tomka Wszędobylskiego”

 

Dziś zawitał do naszego przedszkola Teatr Lalek z Poznania, który wystawił dla nas sztukę pt. „Nowe przygody Tomka Wszędobylskiego”. Każdy z zainteresowaniem i przejęciem śledził losy bohatera, a po zakończonym spektaklu z ciekawością oglądał lalki teatralne.

 

Obraz 066


 

19.10.2010r.

Wycieczka do lasu

 

P1020654

 

P1020650

 

 

 

W kalendarzu już od dawna jesień. Grupa Sarenek postanowiła sprawdzić czy króluje ona również w przyrodzie. W tym celu razem z nauczycielką wybrały się do pobliskiego lasu.

 

 

 

 

P1020649

 

 

 

 

Dzieci znalazły mnóstwo dowodów na to, że jesień nie ominęła Sarnowy, a wręcz przeciwnie – rozgościła się u nas na dobre.

 

 

 

 

 

 

18.10.2010r.

Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu

 

 

DSC 2316          W tym dniu wybraliśmy się autokarem do Rawicza, aby zwiedzić komisariat po licji. Poznaliśmy trudną i odpowiedzialną pracę policjanta. Oglądaliśmy poszczególne części policyjnego munduru i akcesoria wykorzystywane w pracy; zajrzeliśmy do wnętrza radiowozu, zobaczyliśmy co kryją pomieszczenia komisariatu oraz przyglądaliśmy się policyjnym psom.

 

 

DSC 2349 

W podziękowaniu za spotkanie i poświęcony nam czas wszystkim pracownikom KPP zaśpiewaliśmy „Sto lat” a pani rzecznik Beacie Jarczewskiej wręczyliśmy pamiątkową laurkę.

 

 

 

 

 

 

DSC 2444 

 

 

WRZESIEŃ 2010 R

 

01.09.2010r.

Witamy w przedszkolu !!!

 

 

fasada2

 

 

 

 

Dziś pełni wakacyjnych wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Serdecznie powitały nas panie nauczycielki oraz zabawki.